Yılmaz Sevgül ve ekibinin elinden çıkmış iki güzel video yayınlıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yine tirmanis.org sayfalarında yayınladığımız iki yeni rota ve ilk tırmanışlarının hikayesi anlatan bu iki çalışmayı beğeninize sunuyoruz.

"Türkiye'de tırmanışla ilgili görsellerin zenginleştirilmesi, tırmanışa karşı olan motivasyonu artırmak ve bu sayede bu spora başlayan gençlerin kopmamasını sağlamak"

Bu videoların amacını yaptığımız telefon görüşmesinde bana bu şekilde özetledi Sevgili Yılmaz Sevgül. Tüm bu tırmanışların ve görsel çalışmaların ise büyük bir ekip işi olduğunu altını çizerek özellikle vurgulamamı rica etti. Bu bağlamda sabit hatlar üzerinde bu çekimleri yapan Serkan Küçük'e ve Emre Kocababa'ya, videoları işleyerek yayına hazır hale getiren Onur Karataş'a emekleri için teşekkür etmek şart.

Videolar geçtiğimiz haftalarda yine tirmanis.org sayfalarında yayınladığımız iki yeni rotayı ve ilk tırmanışlarının hikayesini anlatıyor. Ayrıca önemli bir dipnot, "Nehirlere Özgürlük" rotası adını tırmanış ekibinin HES'lere karşı olan protestosundan almakta.

İyi Seyirler

Aykut TÜREM / tirmanis.org © 2011