Eiger_Banner.jpg

Eren Görenoğlu

Eren Görenoğlu

Editör

16 Mayıs 1985 tarihinde Denizli’de doğdu. Tırmanış hayatına 2001 yılında henüz lise sıralarındayken spor tırmanışla adım attı. Üniversite yıllarına kadar uzun süreli aralar vererek tırmanış becerilerini geliştirmeye çalıştı. 2004 yılında YTÜ Çevre Mühendisliği bölümüne kayıt olan Eren, derslerinin başladığı ilk gün YTUDAK’a kayıt oldu. Kulüp içinde 2 yılı başkanlık olmak üzere pek çok pozisyonda görev aldı. Eğitmen olarak edindiği bilgileri kulüp bünyesinde elinden geldiğince aktarmaya çalıştı. Lisans öğrenimi sonunda YDK bünyesine katıldı. Halen YTUDAK ve YDK’lı arkadaşlarıyla antrenman yapmakta ve tırmanışlara gitmektedir.

Tırmanış kadar okumaya ve araştırmaya karşı sürekli istek duyan Eren, İTÜ Environmental Biotechnology bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamasının ardından halen özel sektörde çalışmaktadır.

İletişim: eren.gorenoglu[at]tirmanis.org

Şükrü Sarı

Şükrü Sarı

Editör

18 Ağustos 1994 yılında Samsun’da doğdu. Üniversite öğrenimine kadar hayatını Samsun’da geçirdi. Yaz tatillerinde gittiği Maçka ormanlarında, çocukluğundan beri eksikliğini hissettiği bütünleyici parçanın doğada olabileceğini fark etti. 2013 yılında YTÜ Harita Mühendisliği Bölümüne başladı ve okula gittiği ilk gün doğayla özdeşleştirdiği dağcılık kulübünün standını aramaya başladı. Arayışlar 2. günde sonuç verdi ve YTÜDAK’a katıldı.

YTÜDAK’la birlikte teknik tırmanışla tanışan Şükrü, aradağını bulmuş oldu ve tırmanışı hayatının merkezine aldı. YTÜDAK’ta aldığı eğitimlerin ardından kulüp başkanlığı ve eğitmenlik yaptı. 2017 yılında YDK’ya katıldı. Aladağlar başta olmak üzere Türkiye dağlarında tırmanışlar yaptı. YTÜDAK ritüeli olarak tırmanışların büyük kısmını raporladı ve ağırlıkla ytudak.org’da yayınladı.

Şükrü, lisans eğitimini sürdürmekte, outdoor organizasyonlarda part-time olarak çalışmakta ve fırsat buldukça tırmanışlarına devam etmektedir.

Yavuz Gültekin

Yavuz Gültekin

Editör

Ağustos 1990 Mardin’de doğdu ve lise öğreniminin sonuna kadar burada yaşadı. 10’lu yaşlarında izcilik eğitimlerinde kampçılık ve outdoor ile tanıştı. Aynı yıllarda başladığı basketbol sporu sebebiyle izciliği bıraktı ve profesyonel sporculuk hayatına başladı. Bölge şampiyonalarının yanı sıra okuduğu lisede basketbol takımının oluşumunda yer aldı ve yurt çapında başarılar elde etti. 2008’de profesyonel sporculuğu bırakmasının ardından üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşti. Üniversite yıllarında kulüpçülük hayatına yoğun bir şekilde başladı ve birçok organizasyonda, sosyal sorumluluk projesinde yer aldı. YTÜ Müzik Kulübü’ndeki 2 senelik başkanlık görevi ardından 2012’de YTÜDAK ile nihayet tanıştı ve tırmanış sporuna başladı. Kaya tırmanışından ayrı olarak dağcılığa ve dağlara olan ilgisi ise YTÜDAK sayesinde gitmiş olduğu Aladağlar’ı görmekle başladı. Gönüllülük esasına dayanan bu dağcılık eğitimlerinden etkilenerek YTÜDAK’ın faaliyetlerine eğitmenlik yaparak katılmaya devam etti. İş hayatı sebepli yarı zamanlı olarak Aladağlar ağırlıklı olmak üzere ülke dağlarında ve tırmanış bahçelerinde tırmanışlarına devam etmektedir.

YTÜ Harita Mühendisliği bölümü mezunu olan Yavuz, tam zamanlı şekilde bir mühendislik firmasında çalışmaktadır. İş hayatı ve tırmanıştan fırsat buldukça da müzik ve fotoğrafla yakından ilgilenmektedir.

2019 yılı itibariyle tırmanış ve dağcılığa yönelik gelişmeleri tirmanis.org ekibiyle sosyal medya kanallarında değerlendirmektedir.

Yusuf Berk Bilgiç

Yusuf Berk Bilgiç

Editör

25 Eylül 1994 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2012 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. YTÜ’ye kaydolduğu sene ise YTÜ Dağcılık Kulübü’ne kaydolarak dağcılık sporuyla tanıştı. Kulübün eğitimlerinde ve yönetiminde yer aldıktan sonra mezuniyeti ile Yıldızlı Dağcılar Kulübü’ne katıldı ve orada da yönetimde yer aldı.

Lisans eğitimini 2018 yılında tamamlayan Yusuf özel sektörde çalışmaya başladı ve hafta sonu dağcısı olarak nitelikli tırmanışlar yapmak adına kendini fiziksel ve teknik anlamda geliştirmek istiyor. Bununla birlikte 2012 yılında YTÜ Dağcılık Kulübü ile tanıştığı dağcılığı öğrenmeye başladığı ilk günden bu yana arkadaşlarıyla tırmanış planları yaparak hayata geçirmekte ve öğrendiklerini aktarmaya devam etmektedir.

yusufberkbilgic94[at]gmail[nokta]com