MontBlanc_Banner.jpg

İbrahim Akçay , dağcılık ve doğa sporları ile 1994 yılında, KTÜDAKS'ta tanıştı. 1998-2002 döneminde TDF de Teknik Kurulda aktif görevlerde bulundu. TDF nin Dağcılık Eğitmeni. 2000 yılında tanıştığı Zirve Dağcılık Kulübünün Sporcusu olarak halen tırmanışlarına devam etmekte.

Ülkemizde Kaçkarlar, Altıparmaklar, Aladağlar ve Ağrı'da birçok tırmanışın yanında yurtdışında da, Korzhenevskaya (7105 m.), Demavent (5671 m.), Elbruz (5642 m.) gibi tırmanışlar gerçekleştirdi.

Halen İstanbul'un sayılı yapay tırmanış duvarlarından biri olan Boulderhane'nin işletmeciliğini yürüten İbrahim, özellikle İstanbullu tırmanıcılar için oldukça tanıdık bir sima.

İbrahim'in 2008 yılı Agustos ayında ekip arkadaşları Hasan Hüseyin Boğaz (yanda, sağda) ve Burak Gürer (yanda, solda) ile Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Külübü adına Kuzey kampından gerçekleştirmiş olduğu Khan Tengri (7010 m.) tırmanışından derlenmiş fotoğraflarını beğeninize sunuyoruz. Ayrıca İbrahim ve tüm ekip arkadaşlarına arşivlerini bizlere paylaştıkları için teşekkür ediyoruz.

Aykut TÜREM, tirmanis.org