Marmolada_Banner.jpg

 SEVGİLİ tirmanis.org OKURLARI VE TIRMANIŞ CAMİAMIZA DUYURUMUZDUR:

 

10 Eylül 2008’de yayın hayatına başlayan sitemizin, “Biz Kimiz” başlıklı sekmesinde de belirtildiği üzere, tirmanis.org “tırmanışın pek çok çeşidine içeriğinde yer verdiği gibi farklı görüşleri de aynı çatı altında buluşturarak çok sesli bir üslubu bünyesinde barındırmaktan yanadır.”

 

Siz sevgili okur ve yazarlarımızın da desteği ile bu çerçeveye sadık bir yayın organı ortaya koyabilmek adına tirmanis.org editörleri olarak ilk günden beri elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Salt kişisel kaynaklarımızla tamamen gönüllü olarak sarf ettiğimiz bu eforda sadece site içeriğinin yaratılması, metinlerin kaleme alınması, uygun olanların seçilmesi, düzenlenmesi, sayfaların tasarlanması gibi işlemler değil, aynı zamanda tarafsızlığımızı korumak adına koşulsuz hassasiyet göstermek, sitemizin ana hatlarına uygun olduğu takdirde her kesimden görüşe yer verebilmek ve bir içeriği yayına alana dek gerek yazılı gerek görsel ve gerekse düşünsel emek sahibi kişilerin yazılı izinlerini kovalamak gibi görevler de büyük paya sahiptir.

 

Bu hususta sergilediğimiz efor, tutum ve tavrımızın aynası bizzat site içeriğimizin kendisidir.

 

İşte bu çerçeve, bütünüyle bizim yayın politikamızdır. tirmanis.org editörleri olarak da site içeriğini belirleme-şekillendirme yönündeki kararlarda bu politikaya bağlı bir yayıncılık refleksi göstermek de kendimize biçtiğimiz temel ilkedir.

 

Bu hatırlatmadan hareketle siz sevgili tirmanis.org okurları ve sevgili tırmanışseverlere belirtmek isteriz ki, geçtiğimiz hafta sitemizde “Bir Parça Etik !” başlığıyla yer verdiğimiz Doğan Palut ve Öztürk Kayıkçı imzalı açık mektubu kesinlikle bir YAYINCILIK REFLEKSİYLE değil, ortada var olduğuna inandığımız bir “Emek Haksızlığı”na tepki olarak ve benzer haksızlıkların yinelenmemesi adına bir destek olarak yayına aldık.

 

Dolayısıyla, sitemizde yer verdiğimiz söz konusu açık mektubun bir tirmanis.org içeriğinden farklı olarak bizzat tirmanis.org editörlerinin doğru olduğuna inandıkları değerleri savunmak maksadıyla gösterdikleri taraflı bir duruşunun göstergesi şeklinde algılanmasını okurlarımızdan önemle rica ediyoruz.

 

Ayrıca bu süreçte tirmanis.org’un misyonu dışına kayarak, mektuplar üzerinden tartışmaların yaşandığı bir platform rolüne sürüklenmesinin önünü almak amacıyla da konuyla ilgili bize ulaşan Sayın Züleyha Geels’in mektubunu ve daha sonra gelebilecek başkaca mektupları yayınlamama kararı aldığımızı da okurlarımızın bilgisine sunarız.

 

Bu nitelikteki platformlar hali hazırda zaten çok büyük katılımlı e-posta listeleri şeklinde mevcutlardır.

 

Aksi yönde ikna olmadığımız takdirde bu duruşumuzu koruyacağımızın altını çizer, anlayışınız için teşekkür ederiz,

 

Tirmanis.org editörleri 

(A-Z) Eren Görenoğlu, Pınar Kavak, Burak Özdoğan, Aykut Türem